Sākot ar nākamā gada janvāri, dzērienu ražotāja SIA «Cido grupa» kļūs par partneri vienam no vadošajiem pārtikas un dzērienu ražotājiem pasaulē «PepsiCo», kas nozīmē šī zīmola dzērienu ražošanu Baltijas tirgum, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

To paredz vienošanās starp «Cido grupas» māteskompāniju «Royal Unibrew» un «PepsiCo». «Royal Unibrew» uzņēmumi kļūst par «PepsiCo» pārstāvjiem Baltijas valstīs un iegūst tiesības ražot un izplatīt «PepsiCo» bezalkoholisko dzērienu klāstu Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Šāda sadarbība ļaus «Royal Unibrew» stiprināt tās tirgus pozīcijas bezalkoholisko dzērienu segmentā Baltijā, kas ir svarīgs tālākas izaugsmes priekšnosacījums. Starp pārstāvētajiem zīmoliem būs «Pepsi», «Mirinda», «7Up», «Mountain Dew».

«Cido grupas» produktu portfelī ietilpst gan sulas, nektāri un sulu dzērieni, gan dabīgais minerālūdens un dzeramais ūdens, gan alus.

Kā ziņots, «Cido grupa» pērn strādājusi ar 55,93 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 1% pieaugums salīdzinājumā ar 55,89 miljoniem iepriekšējā gadā, liecina «Firmas.lv» informācija. Tikmēr uzņēmuma peļņa samazinājusies četrkārtīgi - no 2,42 miljoniem eiro 2013.gadā līdz 581 334 eiro pagājušajā gadā.

Tikmēr grupas eksporta rādītāji pērn sasnieguši 21% no kopējā pārdošanas apjoma, vislielāko daļu - 63% - veidojot Lietuvā un Igaunijā, Eiropas valstīs - 25%, bet Krievijā un citviet - 12%. Visiecienītākie produkti eksporta tirgos bijuši ledus tēja, kvasa dzēriens, kā arī sulas un nektāri.

Uzņēmums eksportē produkciju uz aptuveni 20 valstīm, piemēram, Zviedriju, Dāniju, Lielbritāniju, Īriju, Vāciju, Poliju, Itāliju, Spāniju, Maltu, Izraēlu, Ukrainu, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, ASV, Kanādu, Ķīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Lietuvu un Igauniju.

«Cido pārtikas grupa» dibināta 1994.gadā. 2006.gadā, apvienojoties ar SIA «Cido logistika», tās nosaukums tika mainīts uz SIA «Cido grupa». Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 117 054 eiro, tas nodarbina 334 darbiniekus.

Kopš 2004.gada «Cido pārtikas grupa» ir Dānijas AS «Royal Unibrew» grupas uzņēmums.